صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٣٥٥٩٨   تاریخ انتشار خبر : 1396/11/24 ا ١٣:٠٠
 
ساعت فرهنگی اساتید با موضوع رسم خوبان برگزار شد.
به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری نشست ساعت فرهنگی اساتید با موضوع رسم خوبان در روز سه شنبه 24 بهمن ماه ۹۶ با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمی نژاد در سالن اجتماعات دفتر نهاد رهبری دانشگاه برگزار شد.

به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری نشست ساعت فرهنگی اساتید با موضوع رسم خوبان در روز سه شنبه 24 بهمن ماه ۹۶ با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمی نژاد  در سالن اجتماعات دفتر نهاد رهبری دانشگاه برگزار شد.

موضوع فرهنگی این جلسه رسم خوبان از سلسله جلسات آیین بندگی بود، حجت الاسلام رحیمی نژاد در این رابطه مطالبی را برای اساتید گرانقدر ایراد نمودند .

ایشان افزودند: موجودی به نام انسان همواره در حال حرکت است و لحظه ای آرام و قرار ندارد و این موضوع باری همه موجودات است و در محضر قرآن نیز این مسئله بیان شده است که می فرمایند:َ لِلَّهِ مُلْکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ ما بَيْنَهُما وَ إِلَيْهِ الْمَصيرُ (مائده-5) " و آیات دیگری نیز در این باره موجود است. ولی آیا این سلوک در این مسیر و صراط الله هست یا نه، (یک عمر دویدیم و به مقصد نرسیدیم). و درون همه ما یک ندایی وجود دارد و ما را رها نمی کند و پیوسته ما را به دریای الهی نزدیک می کند.

حجت الاسلام رحیمی نژاد افزود: ملک سلوکیه دو پایه دارد: اول: از حیث معرفتی و دوم  از حیث عملی است.

اگر بخواهیم این مسلک سلوکی را در خودمان  ایجاد نماییم این دو پایه را باید در خودمان ایجاد نمائیم.

بعد معرفتی مبتنی بر دو چیز است:

1- قرب وجودی خداوند را بدانیم. 2- مالکیت اتلاقی خداوند است.

قرب وجودی یعنی قبول کنیم که خداوند همیشه هست و از رگ گردن به ما نزدیک تر است، مالکیت اتلاقی خداوند نیز از منظر قرآن معلوم است. " أَلَا إِنَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ مُّحِيطٌ (فصلت - 54) "، که خداوند مالکیت به همه اشیاء دارد. 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 84
 کل بازدید : 678562
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1