صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٣٠١٤٩   تاریخ انتشار خبر : 1396/08/16 ا ١٤:٣١
 
دومین جلسه از چهارمین دوره همایش های فرهنگی ، آموزشی 5+15 برگزار شد.
دومین جلسه از چهارمین دوره از سلسله همایش های فرهنگی آموزشی 5+15 به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و با همکاری معاونت های فرهنگی و اجتماعی ، آموزشی و گروه معارف اسلامی در روز سه شنبه 16 آبانماه 96 با موضوع فرهنگ علم آموزی ، بررسی تفاوت های تحصیل در غرب و ایران در تالار خلیج فارس دانشگاه برگزار شد.

دومین جلسه از چهارمین دوره از سلسله همایش های فرهنگی آموزشی 5+15 به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و با همکاری معاونت های فرهنگی و اجتماعی، آموزشی و گروه معارف اسلامی در روز سه شنبه 16 آبانماه 96 با موضوع فرهنگ علم آموزی، بررسی تفاوت های تحصیل در غرب و ایران در تالار خلیج فارس دانشگاه برگزار شد.

این جلسه با حضور آقای دکتر مقصودلو عضو هیات علمی گروه صنایع غذایی و ریاست دانشکده های صنایع غذایی و آب و خاک و آقای دکتر محمدیان بهبهانی عضو هیات علمی  گروه بیابان زدایی و مدیر آموزشی دانشگاه همراه بود.

هدف از این دعوت از اساتید محترم مذکور اقامت ایشان از مقطعی از تحصیل خودشان در کشورهای غیر ایران بوده است.

دکتر مقصودلو در ابتدای بحث خود راجع به فرهنگ های مختلف توضیخاتی را ارائه دادند و در نهایت به بیان فرهنگ علم آموزی پرداختند.

ایشان در ادامه به آیات و روایات در زمینه علم اندوزی اشاره نمودند و اینکه  علم دست چه کسانی به امانت قرار بگیرند.

و اینکه کسی نمی تواند علم را انحصاری بداند، و زکات علم که نشرآن است را بیان نمود. رئیس دانشکده صنایع غذایی در ادامه به پایه و اساس علم اشاره کرد ایشان اساس علم را دانش و اطلاعات ذکر کرد و گفت: دانش  هم حکمت می آورد.

ایشان بیان نمود:که ما از اجتماع داریم فاصله میگیریم که مثلا رشته پزشکی را برترین رشته فرض کردند و عمدتا هدف مادی پشت سران خوابیده است.

ولی در دانشگاه های بزرگ دنیا کسانی که رشته های خدماتی می خوانند درآمدشان از پزشکها بیشتر است.

ایشان به تفاوت های دانشجویان ایران و خارجی اشاره کرد.

دکتر مقصودلو علاقه و انگیزه داشتن، مسئولیت پذیری در علم از سوی دانشجوها و حذف فرهنگ حضور و غیاب ارتباط استاد و دانشجو، رفتار اجتماعی خوب و مناسب دانشتن را از ویژگی های دانشجوی خوب و دانشگاه ایده آل ذکر نمود.

در ادامه جلسه دکتر محمدیان مدیر آموزشی دانشگاه به ارائه بیان خود پرداختند.

ایشان افزود: تمام شاخص ها و مواردی را که از کشور های متفاوت دنیا مثال می زنیم معلول یک پدیده هستند و آن هم نظم است و آن احترام به قوانین و مقررات است.

ایشان فقط حریم ملیت ها را در آنجا بیان نمود. و نکته دیگر فقط حریم شخصیت افراد در آنجا بود و به دانشجو به طور آگاهانه و نا آگاهانه خیانت نمی کردند.

نکته دیگر را ایشان فقط حریم اخلاقی بیان کردند افراد در آنجا آزاد بودند ولی اقتضاعات مکان به آن ها اجازه نمیداد با هرگونه پوششی و لباسی وارد دانشگاه شود.

ایشان در انتها به بیان دو نکته پرداخت:

سعی کنیم در محیط دانشگاه نگاه به دیگران را محور آموزشی ببینیم نه منفعت محور و در نکته دوم اینکه جامعه مان نگاهامان از قهرمان محوری به سمت رقابت محور ببریم. 

 

 

کاربر مهمان
1396/08/16 22:1
0
1
خوب
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 2554
 کل بازدید : 625175
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3