خانه

اوقات شرعی
 

بازدید کننده گرامی!

در این بخش از سایت شما می توانید دلنوشته های خود اعم از شعر، متن ادبی، یادداشت ها و سایر آثار خود را از طریق لینک زیر برای ما ارسال نمائید.


اربعین بزرگترین اجتماع معنوی بشریت
 
این حسین کیست که دلها همه دیوانه اوست              واین چه شمعی است که جانها همه پروانه ی اوست
 
اربعین نزدیک است و مشتاقان همه در تب وتاب دلم گرفته برای زیارت آفتاب این روزها از هر شهر وروستا واز هر کوی برزن سیل جمعیت براه افتاده و به کربلا میروند وعده ای با پا وعده ای با دل.
خیلی ها قصد سفر کردند ، زنان و مردان،پیر و جوان، کارگر وکارمند، حوزوی و دانشگاهی استاد وودانشجو از همه ی صنوف، عجب شوقی ،یکی از دوستان نقل می کرد :"نوه خردسالش کوله بار کوچکش رابست و مقداری وسائل واکس در کیفش گذاشت وبه پدرش می گفت:" بابا جون هر چه زودتر حرکت کنیم ، من میخوام کفش زوار امام حسین(ع) را واکس بزنم"
عجب حال هوایی است،یکی می خواهد پای مسافران خسته را بشوید وآن دیگری عرق پیشانی اش را پاک کند وآن دیگر آنچه دارد در طبق اخلاص نهاده واز میهمان اربابش پذیرایی کند همه افتخار میزبانی مسافران عاشقی دارند که از سراسر عالم آمده اند .
امروز توفیقی شد در دانشگاه منابع طبیعی گرگان در بدرقه عده ای از همین مشتاقان عاشق شرکت کنم،
بدرقه آنان مرا به یاد اعزام رزمندگان دوران دفاع مقدس انداخت که با این شعریه جبهه می رفتند:
" بار بندید همراهان این قافله عزم کربلا دارد"
قافله ای که رفت و مسیر امروز را برای عاشقان مشتاق گشود .
لذا ضمن یاد و خاطره شهیدان بزرگ که حماسه امروز حاصل ایثار و گذشت آنان است ، سلامتی زائران اربعین امام حسین (ع) و قبولی زیارت آنان را از خداوند منان مسالت داریم. وامیدوارم این اجتماع بزرگ معنوی بشریت برای همیشه از چشم بد خواهان محفوظ بماند. 
                                                                                              ابراهیم مهدوی***۹۷/۸/۱

آمار بازدید
 بازدید امروز : 94
 کل بازدید : 770177
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1