خانه

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٤٧٣٦٢ تاریخ انتشار خبر : 1397/09/28 ا ١٤:٣٩
آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد.
مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه ۹۷ ساعت ۹ با حضور شکوه مند دانشگاهیان و حوزویان سطح گرگان در مرکز جامعه المصطفی گرگان برگزار شد.

مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه ۹۷ ساعت ۹ با حضور شکوه مند دانشگاهیان و حوزویان سطح گرگان در مرکز جامعه المصطفی گرگان برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین مازندرانی ریاست دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان به خیر مقدم از مهمانان برنامه و نکاتی در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت.

در ادامه دکتر شتایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و مسئول بسیج اساتید دانشگاه به اصول و چرایی وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان نماینده دانشگاهیان پرداخت. ایشان از راهکارهای ارتباط عمیق‌تر و مثمر ثمر در حوزه و دانشگاه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است می باشد. ایشان از روش های ارتباط گیری علمی حوزه و دانشگاه مطالبی را ارائه نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طاهری به عنوان نماینده طلاب حوزه های علمیه استان گلستان به بیان مطالب در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت. ایشان تربیت نیروی انسانی و تولید علم را از وظایف حوزه و دانشگاه دانست.اگر خروجی دانشگاه امسال شهید احمدی روشن باشد و خروجی حوزه امسال شهید مطهری و شهید مفتح باشند که در مسیر علم و دانش و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی گام برداشتن اهداف وحدت حوزه و دانشگاه بر آورده شده است.

در ادامه آیت الله قائم مقامی از علمای حوزه علمیه قم به بیان مطالب پرداخت ایشان افزود: بین دین و علم ارتباط تنگاتنگی وجود دارد اگر در دین دستوری داده می شود این فقط یک اعتبار نیست در آن دستور این هفته است هیچ دستور نداریم که منشأ هستی شناسانه نداشته باشد. فقط نماز می خواند و روی وجود او اثر می‌گذارد دو حوزه علم و دین اتحاد کامل وجود دارد ارتباط این دو واقعی و عینی است ایشان افزود: آن جایی را که اولیای خدا را از دین کنار زده می‌شوند آغاز جدایی علم از دین تلنگر می‌خورد اولیاء خدا محور دین هستند حوزه نماینده دین و دانشگاه بیش‌تر نماینده عقل و تکوین هستند. علمی که وفادار هست به کشف حقیقت می‌پردازد این علم از دین و کتاب الهی باید مدد بگیرد جریان وحدت تازه شروع شده است.

در ادامه دکتر سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان مطالب در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت ایشان شعارهایی که اوایل انقلاب می‌گفتند دانشگاهی روحانی پیوندتان مبارک ما در اسلام بر مبنای توحید کلمه وحدت شالوده مان می باشد.

 نگاه برخی این بوده است که دانشگاه خاستگاه غربی دارد و از آن طرف دیدگاه دانشگاهی ها این بود که حوزوی ها دنبال خرافه هستند و خبر نداشتن حوزوی ها چقدر مطالعه و مباحثه دارند و همدیگر را به این نفع متهم می‌کردند. ایشان افزود عوامل وحدت زیاد داریم ایرانی ها از دیرباز در توسعه فرهنگ دینی و اسلامی و علمی پیشتاز بودن از ویژگی های برجسته ای که در حوزه وجود دارد به دانشگاه انتقال دهید نظیر اینکه تدریس را به عنوان شغل و پول نگاه نکنید که دانشگاه‌ها جهت درستی پیدا کرد و دید دانشگاه بومی شد به جای نگاه بیرونی اگر جنگ اقتصادی رسانه ای است خوب است که ما بیاییم بحث‌های جدی در این زمینه ها مطرح کنید و از پتانسیل‌های حوزه و دانشگاه استفاده کنیم.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 55
 کل بازدید : 770138
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3