صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٤٣٠٨٧   تاریخ انتشار خبر : 1397/07/15 ا ٢٠:٢٠
 
استاد حکیم خیراندیش:
اقتصاد مقاومتی با نگرش طب سنتی، سود همه‌جانبه است.
همایش "نقش اصلاح سبک زندگی در اقتصاد مقاومتی" به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، موسسه طب الرضا علیه السلام و سپاه ناحیه گرگان در روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۹۷ ساعت 14:30 در تالار خلیج فارس دانشگاه با حضور استاد حکیم خیراندیش برگزار شد.

همایش "اصلاح سبک زندگی در اقتصاد مقاومتی" به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، موسسه طب الرضا علیه السلام و سپاه ناحیه گرگان در روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۹۷ ساعت 14:30 در تالار خلیج فارس دانشگاه با حضور استاد حکیم خیراندیش برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین نامدار مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در این مراسم افزود: هجمه دشمن در این مرحله به اساس دین کار دارد. به فنداسیون نظام ما هدف گذاری کردند و این بار با مسائل اقتصادی کارشان را انجام می‌دهند.
ایشان افزود: ما در این مرحله وظیفه ای داریم که سبک زندگیمان را درست کنیم و امروز با حضور حکیم خیراندیش روش مفید سبک زندگی را به همه ما انشاالله بیاموزند.
در ادامه دکتر ملاحی خیر مقدم به حکیم خیراندیش و حاضرین در جلسه داشتند.
ایشان بیان نمود: تحریم‌ها به فرموده مقام معظم رهبری فرصتی است برای اینکه از خیلی جهات به خودمان آمدیم.
ایشان افزود: یکی از موارد اساسی در این تحریم ها مباحث دارو و حوزه سلامت می باشد. لذا ما در طب نیازمند بازنگری هستیم. اگر مکانی که مواد اولیه و همه چیزش از بیگانه باشد و کشور را وابسته کند، نیازمند مطالعه عمیق و بازنگری برای پزشکی و دانشگاهی در عرصه اقتصاد مقاومتی است.
استاد حکیم خیراندیش در این جلسه مباحث ارزنده‌ای در زمینه طب سنتی و نقش اصلاح سبک زندگی بیان نمود. در بیماران قلبی به جز مواردی که به فیزیک قلب ارتباط دارد که باید جراحی شود بقیه موارد با طب سنتی قابل درمان است. برای بیماری پوستی که مثل ماهی فلس مانند می شود می توان با داروهای گیاهی مانند عرق نعنا، عسل و غیره در دوره درمان یک ساله انجام داد.

در بخش گوارش معتقدیم اگر کسی پیدا شود در این زمینه درمان ایجاد کند کل بیماری های بدن را رفع خواهد کرد. گرما و سرمای معده باید رعایت شود، درمانش این است که معده را همیشه گرم نگه داریم، گرسنگی به معده ندهیم، غذا را جویده بخوریم، آب سرد نخوریم، درمان معده در گرم کردن آن می‌باشد، یه قاشق مرباخوری بارهنگ و عسل می‌تواند در درمان این بخش گوارشی قابل ملاحظه باشد.
ایشان افزود: اقتصاد مقاومتی دو رکن اساسی دارد کاهش هزینه و مدیریت و افزایش درآمد. اگر بتوانیم هزینه را کاهش و درآمد را افزایش دهیم این خودش رشد محسوب می‌شود. اگر ما در شرایط حاضر بتوانیم نرخ درمان را یک دهم کاهش دهیم خودش یک حرکت خوب و بزرگ محسوب می شود.
حکیم خیراندیش بیان کرد: در طب نمی‌توان شعار داد، باید عمل کرد. پیکره جامعه پزشکی ما خیلی سالم است، به سرعت می‌شود طب سنتی را در حیطه جامعه جای گذاری کرد، اگر در جامعه گرمی و سردی را به مردم بیاموزیم دو دسته از بیماری های بزرگ پیدا نمی شود، ارده شیره برای گرم کردن بدن خیلی خوب است، ارده شیر کم حوصلگی را رفع و به بدن آرامش می‌رساند. می‌گویند کنجد غذای جنگ آوران هند بوده است، در مصرف غذا جنگاوران نباید پرخوری کنند، لذا غذای شان باید نخود، کشمش و تنقلات و سبک باشد تا بتواند با بدنی آماده بجنگند.
ایشان افزود: ما زنان جامعه را باید مجهز کنیم به علم طب سنتی، با این کار کشورمان را از هر حیث بیمه کردیم.
حکیم خیراندیش افزود: اقتصاد مقاومتی با نگرش طب سنتی سود همه‌جانبه است.
در انتهای برنامه حاضرین در جلسه با سوالات در زمینه طب سنتی و بیماری های موجود در جامعه از دکتر به پاسخهای خود رسیدند.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 80
 کل بازدید : 711163
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2