صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٣٥٢٩٤   تاریخ انتشار خبر : 1396/11/17 ا ١٤:١٤
 
ساعت فرهنگی اساتید با موضوع تهدیدها و فرصت های پیش رو برگزار شد.
به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری نشست ساعت فرهنگی اساتید با موضوع تهدیدها و فرصت های پیش رو در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۶ با حضور دکتر بیارجمندی در سالن شهید شهریاری برگزار شد.

به همت دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری نشست ساعت فرهنگی اساتید با موضوع تهدیدها و فرصت های پیش رو در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۹۶ با حضور دکتر بیارجمندی در سالن شهید شهریاری برگزار شد.

دکتر بیارجمندی در مورد اهمیت و ضرورت این تهدیدها، اطلاعات آشکاری که وجود دارد، چهارچوب نظری این اطلاعات و خطوط عملیاتی که بر اساس این چهارچوب باید رهگیری کنیم صحبت هایی را ارائه نمودند؛ مجموعه این اعمال می توانند یک نقشه راه برای مقابله با دشمن ارائه دهد.

ایشان افزودند: ما دو نوع تحلیل داریم: 1) تحلیل ایستا (استاتیک) 2) تحلیل پویا(دینامیک).

دو عامل در این تحلیل ها موثر است که اول زمان است و دوم علل و عوامل دور یا نزدیک. اگر ما در زمانهای شش ماهه یا یکساله تحلیل کنیم، تحلیل ما سطحی یا ایستا می باشد. عمدتا تحلیل های کاربردی از نوع تحلیل های دینامیک و پویا هستند.

در رابطه با آشوب‌های اخیر به صورت عمده دو وجه قالب را با آن مواجه بودیم. یکی که علت این آشوب ها مبتنی بر اتفاق های دهه ۷۰ و ۹۰ است که مبتنی بر معیشت می باشد و چیز دیگری به جز این نیست وجه دوم اینکه این اغتشاشات اجتماعی است  که طبق آمار اکثر کسانی که در اغتشاشات شرکت داشته‌اند گروه سنی زیر ۲۵ سال بودند که علت آن فضای آلوده رسانه‌ها بود. دوم اینکه ۶۴ درصد کسانی که شرکت کرده بودند گرایش سیاسی نداشتند پس این اتفاقات بیشتر دارای ماهیت اجتماعی بود تا سیاسی.

وجه سوم وجه امنیتی و خارجی داخلی است که مقام معظم رهبری(دام ظله) نیز کلیات آن را آشکار نمودند. دو وجه قبلی  زمینه و بستر سازی علل نزدیک است نه علل دور که علل دور و جه امنیتی آن است ما اگر  آشوب‌ها را درست تحلیل نکنیم غافلگیر خواهیم شد.


 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 87
 کل بازدید : 678565
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1