صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٢٧٣٢١   تاریخ انتشار خبر : 1396/06/20 ا ٢٠:٤٥
 
سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت برگزار شد.
سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت در تاریخ های 19 لغایت 22 شهریور ماه 96 به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت در تاریخ های 19 لغایت 22 شهریور ماه 96 به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

این جشنواره در روز دوشنبه 20 شهریور ساعت 8:45 با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری آقای دکتر ضیاء هاشمی و هیات همراه و علاقه مندان قرآن و عترت اعم از اساتید، دانشجویان و کارکان دانشگاه ها به استقبال از شهید گمنام دانشگاه و اجرای مراسم افتتاحیه در تالار خلیج فارس دانشگاه آغاز شد.

دکتر هاشمی در این مراسم افزود: ذهن دانشجو پرسشگری است و نمی توانیم خودمان را از این سوالات فراری دهیم و می بایستاین سوالات را به رسمیت بشناسیم.

وزیر علوم افزود: ما باید از آیات قرآن بهره بگیریم و هدف از اجرای جشنواره های قرآنی، توسعه مفاهیم صحیح معجزه الهی قرآن کریم می باشد.

ما نیاز داریم با صورت بندی های جدید، بدیع و خلاقانه در ترویج علوم قرآنی در بین دانشجویان تلاش نمائیم.

ایشان افزود: قرآن کریم دوای دردهاست و ما نیازمند شفا هستیم و در آسیبها و معضلات اجتماعی از قرآن برای حل این مسائل استفاده کنیم.

ایشان بیان نمود: در استان گلستان هستیم. استان وحدت، در این استان نیاز به اتحادو هماهنگی است. قرآن با آیاتش نمایانگر وحدت بین مسلمانان است.

حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این مراسم حضور داشتند و افزودند: قرآن همیشه تازه است. راههایی که پیش پای بشر گذاشته شد تقریبا منحرف است. آن چیزی که بر خدا واجب است، راهی را که صراط مستقیم است آن را پیش پای بشر قرار می دهد و این بواسطه قرآن امکان پذیر می شود.

راه قرآن پایدارترین راه، محکم ترین راه که حتی نقطه کوچک انحراف هم وجود ندارد. سبک زندگی یک بناست، بنا یک مبنا می خواد؛ نمیشود یک سبک زندگی که بنا هست را انتخاب کنیم و یک مبنا نداشته باشد و مبنایی که شمال جهان بینی و... هست را نشناسیم در انتهای جلسه از برندگان جشنواره از بین آثار ارسالی تقدیر و تشکر گردید.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 133
 کل بازدید : 566628
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11