صفحه اصلی

اوقات شرعی
 


شماره خبر :٥٢٥٣٨٣   تاریخ انتشار خبر : 1396/04/27 ا ١٣:٤٥
 
نشستی با موضوع تکریم بانوان دانشگاه بامحوریت حفظ عفاف وحجاب برگزار شد.
نشستی با موضوع تکریم بانوان دانشگاه بامحوریت حفظ عفاف وحجاب در روز سه شنبه 27تیرماه 96ساعت درسالن دانشجوی ساختمان تولید گیاهی برگزار گردید.در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین باغشنی مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد دعوت گردید.

نشستی با موضوع تکریم بانوان دانشگاه بامحوریت حفظ عفاف وحجاب در روز سه شنبه 27تیرماه 96 درسالن دانشجوی ساختمان تولید گیاهی برگزار گردید.در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین باغیشنی مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد دعوت گردید.

ایشان در این جلسه مطالبی را  درباره عفاف و حجاب ارائه نمودند.

ایشان بیان نمودند: در باب حجاب تکلیف مطرح است که حق حیات قابل اسقاط نیست، همه ما حق حیات را یک نعمت می دانیم.حالا حجاب از کدام قسم است؟

ایشان در باب عفاف و حجاب نکاتی را که در این باره این است که به حجاب از منظر حق مدارانه نگاه شود نه از منظر تکلیف نگارانه.

ایشان در ادامه با استناد به آیات قرآن کریم فرمودند: وقتی حجاب داشته باشید نزدیکتر است اینکه شناخته شوید به عفت واینکه کسی شما را اذیت نکند.

وی بیان کرد: نگاه حق مدارانه حجاب را زیباتر می کند.محدوده حجاب در خانم ها بیشتر از آقایان است زیرا زن ها به دیده شدن تمایل دارند ومردها به دیدن.

ایشان بیان کردند: حجاب برای این است که مفاسد ایجاد نشود.در باب حجاب بایستی شیوه تشویق را مدنظر قرار داد، عده ای سؤال می پرسند چرا حجاب اجباری است؟

مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی گرگان گفت:در محدوده حجاب دچار مشکل هستیم، وگرنه اصل حجاب را همه قبول دارند، حالامحدوده حجاب را چه کسی مشخص نموده است؟این یک بحث علمی دارد که قوانین شرع توضیح می دهد.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 364
 کل بازدید : 566481
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4