جلسه مجازی، ساعت فرهنگی

ساعت فرهنگی اساتید به صورت مجازی از طریق نرم افزارAdobe connect با موضوع "انواع بلا و تطبیق آن بر بلای عظمای کربلا" با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری مسئول محترم نهاد رهبری دانشگاه های آزاد استان گلستان برگزار گردید.

ساعت فرهنگی اساتید در روز سه شنبه ۲۵ شهریورماه ۹۹ ساعت ۱۰ صبح به صورت مجازی از طریق نرم افزارAdobe connect با موضوع "انواع بلا و تطبیق آن بر بلای عظمای کربلا" با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری مسئول محترم نهاد رهبری دانشگاه های آزاد استان گلستان برگزار گردید.
حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقاری در ابتدا انواع بلا را در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تشریح نمودند. ایشان افزود: برخی بلاها با هدف مجازات ظلم کنندگان می باشد و برخی دیگر از بلاها به جهت این که مومنین را امتحان نمایند نازل میشود و بلاهایی که برای افرادی خاص تدارک دیده میشود و به جهت ارتقاء درجات در نزد خداوند محسوب می گردد و همچنین بلاهایی که برای اولیا خدا که در نوع خاص آن برای ائمه اطهار سلام الله علیها می باشد و از این جهت آن بلاها کمالات و کرامات ائمه اطهار سلام الله علیها را برای مردم نمود پیدا می کند.
ایشان در ادامه با تشریح و تطبیق بلای عظمای کربلا افزود: در کربلا  عظمت روح  حسینی ظاهر می شود و افرادی را در آن مسیر قرار می‌دهد و در کربلا شجاعت، هیبت، حلم و خلق امام حسین علیه السلام بروز می نماید.
 
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *